Kriveniku

fshat në Kosovë

Krivenik është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kryenik.

Krivenik
Kryenik
Fshat
noform
Vendndodhja
Krivenik is located in Kosova
Krivenik
Krivenik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 49″ Veri

21° 16′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto