22 komunat e Pirkanmaa (suedisht: [Birkaland] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) në Finlandë janë të ndara në gjashtë nën-rajone.


Nën-rajoni Pirkanmaa veriperëndimore Redakto

Nën-rajoni Pirkanmaa jugore Redakto

Nën-rajoni Tampere Redakto

Pirkanmaa jugperëndimore Redakto

Nën-rajoni Pirkanmaa e poshtme Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Komunat e Pirkanmaa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale