Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Krutha të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Krythë e Ulqinit, (malazezisht: Круте Улцињске/Krute Ulcinjske) është vendbanim në Komunën e Ulqinit.

Krytha e Ulqinit
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Ulqin
Lartësia 188 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 205 banorë

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2003, Krytha e Ulqinit ka 205 banorë.

Lidhje të jashtmeRedakto