Kukavec, (maqedonisht: Клуковец/Klukovec) ёshtё fshat nё komunën e Velesit, Maqedoni.

Kukavec
Клуковец
Fshat
Vendndodhja
Kukavec is located in Maqedonia e Veriut
Kukavec
Kukavec
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Veles
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Malёsia e Velesit
Lartësia 336 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 42′ 0″ Veri

21° 41′ 27″ Lindje

Popullsia 193 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 193 banorë Shqiptarë.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto