Millosheva

fshat në Maqedoni
Millosheva
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Krushevë

GjeografiaRedakto

Fshati Millosheva është fshat i Komunës së Krushevës, Republikës së Maqedonisë.

DemografiaRedakto

Fshati ka një popullsi të vogël si pasojë e shtimit të vogël të popullatës sllave. Është i banuar nga maqedonasit dhe Serbët.

Tabela e PopullsisëRedakto

Kombësia Banorë %
Maqedonas 38 76 %
Serbë 12 24%