Arileva

fshat në Maqedoni
(Përcjellë nga Arilevë)

Arileva është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.

Arileva
Арилево
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej13


Demografia

Redakto

Fshati Arileva është i banuar nga maqedonas ,por popullsia e këtij fshati është ne fazën e shuarjes,dhe më 2002 doli se ka vetëm 13 banorë.

Tabela e Popullsisë

Redakto
Kombësia Banorë %
Maqedonas 13 100 %