Koordinatat: 37°01′49″V 28°30′23″L / 37.030278°V 28.506389°L / 37.030278; 28.506389

Mugla është një provincë në Turqi.

Mugla
Provincë
Administrimi
Shteti Flamuri Turqia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12716 km2
Popullsia 715328(2000) banorë
Të dhëna të tjera
Prefiksi +90 252

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

ArkitekturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto