Muharrem Sahiti lindi më 10 maj 1965Budrikë, Komuna e Gjilanit, ishte futbollist dhe tani menaxher futbolli.

Muharrem Sahiti në mes, përkrah boksierëve Ismet Haziri e Agim Latifi në Kuvendin Komunal në Gjilan, Shkurt 2018

BiografiaRedakto

Angazhimi si JuniorRedakto

  • 1982-1985

Angazhimi si SeniorRedakto

Angazhimi si MenaxherRedakto

Në muajin janar të vitit 2008 është emëruar Këshilltar i Ministrit për Rini Kulturë dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës[1].Gjatë periudhës 2005-2006 Selektor i Reprezentacionit të Kosovës, prej 2009 trajner i Reprezentacionit të Kosovës. Në vitin 2017 pas largimit të trajnerit Albert Bunjaki në ndeshjet miqësore të Përfaqësueses A të Kosovës me Letoninë udhëhoqi ekipin ku arriti një fitore emocionuese me rezultat 4-3 në Stadiumin olimpik "Adem Jashari"Mitrovicë me rreth 25.000 shikues.[2]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto