Budrika e Epërme

fshat në Kosovë

Budrikë e Epërme është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Budrigë e Epërme.

Budrikë e Epërme
Budrigë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Budrikë e Epërme is located in Kosova
Budrikë e Epërme
Budrikë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 30″ Veri

21° 25′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto