Vërbani (Viti)

fshat në Kosovë

Vërban është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Urban.

Vërban
Urban
Fshat
Vendndodhja
Vërban is located in Kosova
Vërban
Vërban
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 14″ Veri

21° 16′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto