Remniku

fshat në Kosovë

Remnik është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Remnik
Fshat
Vendndodhja
Remnik is located in Kosova
Remnik
Remnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 36″ Veri

21° 26′ 32″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto