Lubishti

fshat në Kosovë

Lubishtë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugisht.

Lubishtë
Lugisht
Fshat
Vendndodhja
Lubishtë is located in Kosova
Lubishtë
Lubishtë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 769 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 41″ Veri

21° 24′ 42″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto