Vërnezi

fshat në Kosovë

Vërnez është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Vërnez
Fshat
Vendndodhja
Vërnez is located in Kosova
Vërnez
Vërnez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 832 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 1″ Veri

21° 28′ 42″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto