Beguncë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gunbardh.

Beguncë
Gunbardh
Fshat
Vendndodhja
Beguncë is located in Kosova
Beguncë
Beguncë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 13″ Veri

21° 23′ 15″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto