Beguncë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gunbardh.

Beguncë
Gunbardh
Fshat

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto