Çifllaku (Viti)

fshat ne Kosove

Çifllak është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Çifllak
Fshat
Vendndodhja
Çifllak is located in Kosova
Çifllak
Çifllak
shtrihet ne Jug lindje kufizohet Me Terpezen Posheranin Kllokotin Dhe Novosellen
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Kryetari i Komunës Sokol Haliti
Partia udhëheqëse LDK
Të dhëna dhe statistika
Themelimi 1825
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoraves
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Aeroporti Adem Jashari Prishtin
Targa 06
Koordinatat 42° 22′ 40″ Veri

21° 20′ 46″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 5 km2
 •  urbane Pozheran Terpez km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 30 banorë/km2

Lidhje të jashtmeRedakto