Sadovina e Çerkezëve

fshat në Kosovë

Sadovinë e Çerkezëve është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Sadovinë e Çerkezëve
Fshat
Vendndodhja
Sadovinë e Çerkezëve is located in Kosova
Sadovinë e Çerkezëve
Sadovinë e Çerkezëve
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 36″ Veri

21° 16′ 48″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto