Kabashi (Viti)

fshat në Kosovë

Kabash është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Kabash
Fshat
Vendndodhja
Kabash is located in Kosova
Kabash
Kabash
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Kabashas
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 6100
Prefiksi -
Targa 06
Koordinatat 42° 18′ 25″ Veri

21° 21′ 24″ Lindje

Dendësia 100b/km2 banorë/km2

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto