Tërsteniku (Viti)

fshat në Kosovë

Tërstenik është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mollkuq.

Tërstenik
Mollkuq
Fshat
Vendndodhja
Tërstenik is located in Kosova
Tërstenik
Tërstenik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 47″ Veri

21° 15′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto