Novosellë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Novosellë
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Kosova
Novosellë
Novosellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 11″ Veri

21° 19′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto