Vërnakolla

fshat në Kosovë

Vërnakollë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Vërnakollë
Fshat
Vendndodhja
Vërnakollë is located in Kosova
Vërnakollë
Vërnakollë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 809 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 17″ Veri

21° 28′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto