Sadovina e Jerlive

fshat në Kosovë

Sadovinë e Jerlive është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sadovinë.

Sadovinë e Jerlive
Sadovinë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto