Sadovina e Jerlive

fshat në Kosovë

Sadovinë e Jerlive është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sadovinë.

Sadovinë e Jerlive
Sadovinë
Fshat
Vendndodhja
Sadovinë e Jerlive is located in Kosova
Sadovinë e Jerlive
Sadovinë e Jerlive
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 26″ Veri

21° 17′ 43″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto