Buzoviku

fshat të Kosovë

Buzovik është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Buzovik
Fshat
Vendndodhja
Buzovik is located in Kosova
Buzovik
Buzovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 816 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 8″ Veri

21° 23′ 26″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto