Debelldehu

fshat në Kosovë

Debelldeh është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Debelldeh
Fshat
Vendndodhja
Debelldeh is located in Kosova
Debelldeh
Debelldeh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1106 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 39″ Veri

21° 23′ 54″ Lindje

GjeografiaRedakto

Ky vendbanim është thellë i vendosur në Mali i Zi i Shkupit (Malet e Karadakut), i vendosur në një qafë malore në veriperëndim të malit Kopilaqë, në kufi me Maqedoninë. Në perëdim kufizohet me vendbanimin Mjak, kurse në jug me Tanushën cili ndodhet në teritorin e Maqedonisë.

Lidhje të jashtmeRedakto