Sllatina e Epërme (Viti)

fshat në Kosovë

Sllatinë e Epërme është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjelbinë e Epërme.

Sllatinë e Epërme
Gjelbinë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Sllatinë e Epërme is located in Kosova
Sllatinë e Epërme
Sllatinë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 38″ Veri

21° 17′ 47″ Lindje

DemografiaRedakto

Sllatinë e Epërme është vendbanim qe banohet nga popullsia shqiptare.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto