Drobeshi

fshat të Kosovë

Drobesh është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Drobesh
Fshat
Vendndodhja
Drobesh is located in Kosova
Drobesh
Drobesh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 0″ Veri

21° 20′ 10″ Lindje


Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto