Mjak është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Mjak
Fshat
Vendndodhja
Mjak is located in Kosova
Mjak
Mjak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1081 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 50″ Veri

21° 23′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto