Tërpeza (Viti)

fshat në Kosovë

Tërpezë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Shkolla e Tërpezës mban emrin e Hysen Tërpezës.

Tërpezë
Fshat
Vendndodhja
Tërpezë is located in Kosova
Tërpezë
Tërpezë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 51″ Veri

21° 20′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto