Podgorca (Viti)

fshat në Kosovë

Podgorcë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Temal.

Podgorcë
Temal
Fshat
Vendndodhja
Podgorcë is located in Kosova
Podgorcë
Podgorcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 4″ Veri

21° 24′ 30″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto