Devajë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Devajë
Fshat
Vendndodhja
Devajë is located in Kosova
Devajë
Devajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 56″ Veri

21° 24′ 3″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto