Seiyū, seiyuu apo seiyu (jap. 声優) janë dubluesë japonez. Seiyū punojnë në filma, radio, televizion dhe anime.

Seiyū Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.