Sevrani i Madh

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit

Sevrani i Madh është një fshat në Shqipëri...

Sevrani i Madh
Noimage.png

Gjeografia Redakto

Fshati Sevran shtrihet rreze malit te Qarrishtes, rreth 650m mbi nivelin e detit. Fshati perbehet nga tre lagje me vete, Sheremetas, Kashisht dhe Bejkollare.

Demografia Redakto

Ekonomia Redakto

Historia Redakto

Shih dhe këtë Redakto


Lidhje të jashtme Redakto