Njësia administrative Çepan

(Përcjellë nga Komuna Çepan)

Koordinatat: 40°15′V 20°10′L / 40.25°V 20.16°L / 40.25; 20.16

Njësia administrative Çepan
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Skraparit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Çepan është një komunë në Rrethin e SkraparitShqipëri.[1]

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

VendbanimetRedakto


BurimetRedakto

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shih dhe këtëRedakto