Shpresa (film)

film
Shpresa (film)
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Shpresa (film)
Origjinali Shpresa (film)
Viti i prodhimit [[1989 në film|1989]]
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Eduart Makri
Skenari Dhimitër Xhuvani
Muzika e filmit Zef Çoba
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Shpresa është një film i prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria e Re" në vitin 1989. Regjia: Eduart Makri, Skenari: Dhimitër Xhuvani, Muzika: Zef Çoba.

Përmbajtja e filmit

Redakto

Shpresa ka një histori dashurie të pafat. I dashuri e ka lënë dhe ajo pati një abort. Ajo është shumë e dëshpëruar. I mënjanon njerëzit dhe ka humbur besimin tek e ardhmja e saj. Por më pas njihet dhe bie në dashuri me inxhinierin e ri Piron. Dashuria e re zgjon tek Shpresa interesin për jetën por në të njëjtën kohë ka probleme me familjen e Piros.

Aktoret

Redakto

Matilda Makoçi

Eduart Makri

Drita Pelingu

Qenan Toro

Myzafer Ziflaj