Stampa diskutim:Aktualiteti

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Aktualiteti. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

O ku mi keni lonë Lajmet--Hipi Zhdripi 13 Gusht 2006 23:07 (UTC)

NdrysheRedakto

Kur mendova me kopjua (#) kete nga Wikipedia angleze. Mendova me be krejt ndryshe kete stampe, por keta ne liste skan as nje lidhje me temat aktuale. --Ko.S.y diskuto°) 8 Janar 2007 15:19 (UTC)

NëntitujtRedakto

Aktuale dhe Ngjarjet aktuale i bjenë si njajtë e njësojë. Rubrika Ngjarje vite më parë më përderi sa mbahet mirë është mirë, kur nuk mbahet Eageal është i interesuar për citate, le ta transformon si rezervë e kësaj. "Kur nuk ka shi bonë edhe bora." --Hipi Zhdripi 17 Qershor 2008 02:43 (CEST)

Me funksionin #ifexist mund të nxirret zëvendësimi i Ngjarje vite më parë më me Citati i ditës--Hipi Zhdripi 17 Qershor 2008 03:29 (CEST)

Hapësira dinamikeRedakto

Hapsira "Ngjarje vite më parë më " duhet të thehet në dinamike. Për këtë rradha:

|{{{{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}}}}<br><small>[[{{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}}|Lexo më shumë]]</small> duhet të zëvendësohet me #if {{{{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}}}}|{{{{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}}}}|{{citate}}

Nëse ekziston stampa aktuale atëher paraqite përndryshe paraqite stampen citate.--Hipi Zhdripi 23 Qershor 2008 19:51 (CEST)

Dakord por duhet mirembajtur edhe stampa citate. --  eagleal  23 Qershor 2008 19:56 (CEST)

Propozime?Redakto

1Redakto

Artikuj të rinj | Sot: 26 korrik 2021
Ngjarje vite më parë më 26 korrik
Shfletoni artikujt me tema shqiptare: Ngjarje aktuale:


Lexo më shumë

Shumë bukur --Cradel 11 Tetor 2008 13:05 (CEST)

2Redakto

Versioni i modifikuar:

Artikuj të rinj | Sot: 26 korrik 2021
Ngjarje vite më parë më 26 korrik
Shfletoni artikujt me tema shqiptare: Ngjarje aktuale:


Lexo më shumë

Edhe keshtu mire. Cka mendoni me ja ndryshua vendin stampes aktuale me stampen baskesia2, bashkesia2 larte, aktuale posht. --Proud To Be Albanian diskuto°) 11 Tetor 2008 16:00 (CEST)

3Redakto

Artikuj të rinj | Sot: 26 korrik 2021
Ngjarje vite më parë më 26 korrik
Shfletoni artikujt me tema shqiptare:
Ngjarje aktuale:

Lexo më shumë
Me i vogel, por nuk jam i sigurte, eshte pak irrituese, amo jo keq, na kursen vend. --Proud To Be Albanian diskuto°) 11 Tetor 2008 16:15 (CEST)
Nuk e di a eshte e mundur por ne pjesen e majte me mire eshte te vendosen "Artikujt e rinje" dmth kodi i cili paraqet artikujt e rinje, por vetem titujt e artikujve e jo e tere vije me emrin e edituesit, daten etj.
Nese kjo nuk mundet atehere eshte e udhes qe aty te vendosen Artikujt perfekt, Artikujt e mire dhe artikujt qe i dime se jan te punuar mire ne vend te ketyre artikujve qe jane tani e qe disa as nuk jan te rregulluar si duhet. Puntori 11 Tetor 2008 17:56 (CEST)
Plotësisht jam dakord. --Λeternus 11 Tetor 2008 21:10 (CEST)

Që të mundë të redaktohet faqja e parë do të ishte mirë të zhbllokohej ose të mirren redaktorët më shumë me këtë detyrë. Besoj se përpos figurave artistike dhe Skrnderbeut kemi edhe shume tema tjera që mundemi me i trajtu në faqen e parë--Luani 1 12 Prill 2010 22:17 (CEST)

Return to "Aktualiteti" page.