Tring Tring është një kanal shqiptar për fëmijë të moshës 1-10 vjeç. Tring Tring ofron një përzgjedhje serialesh dhe filmash të animuar, të gjithë të dubluar në shqip dhe janë mbështetur te gjërat që pëlqejnë fëmijët: superheronj, zana, robotë, dinozaurë, kafshë, zgjidhje misteresh, situata komike etj. Gjithashtu, pikë e rëndësishme e këtij kanali janë emisionet edukative dhe argëtuese shqip të gjitha prodhime të platformës dixhitale Tring. Këto prodhime janë pritur pozitivisht si nga fëmijët, ashtu edhe nga prindërit. Tring Tring u lançua më 1 maj 2009 [1] nga platforma Tring.

Tring Tring
Tring Tring TV.png
Transmetimi i parë 1 Maj 2009
Zotëruar nga Tring TV
Formati SDTV 16:9
Shteti Shqipëri
Gjuha Shqip
Zona e transmetimit Shqipëri, Kosovë
Tipi Televizion
Zyrat qendrore Tiranë, Shqipëri
Televizione simotra Tip TV
Faqja Web www.tring.al

ProgramacioniRedakto

Prodhime origjinaleRedakto

 • Mirëmëngjes
 • Artist Tak Fak
 • Plastelina Magjike
 • Të Mësojmë Sëbashku
 • My Little English Book
 • Erdhën Shkronjat [2]
 • Art & Fun
 • Hip Hop Show
 • Na Ishte Njëherë [3]

SerialeRedakto

 • Winx Club
 • Akademia Mbretërore
 • PopPixie
 • Ben 10 [4]
 • Vajzat Mjau
 • Kubiks
 • Kirbi
 • Digimon
 • Përrallat e Andersenit
 • Fëmija i Hekurt
 • Iron Man
 • Astropeshku
 • Masha dhe Ariu
 • Derrkucja Pepa [5]
 • Sid Djali Shkencëtar
 • Yu-Gi-Oh!
 • Daigunder
 • Mr. Bean
 • Kung Fu Dino
 • Prudence Petitpa
 • Viva Pinata
 • Pingu
 • Superman
 • Bags Bani
 • Popai
 • Angus dhe Sheril
 • Arushi Bernard
 • Kambu
 • Zoobabu
 • Ibi
 • Kanaçet Gazmore
 • Qukapiku Udi
 • Aventurat e Reja të Vajzës së Oqeanit

FilmaRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto