Wilhelmi i II apo siç njihet me emrin e plotë Friedrich Wilhelm Viktor Albert , u lind më (27 janar 1859) , në (BerlinGjermanisë) , dhe vdiq më datë (4 Qershor 1941) në moshën 82 vjeçare në (DoornHolandës). Gjatë viteve sa jetoi ishte Mbret i Prusisë.

Wilhelmi II
German emperor Wilhelm II(cropped)(1).jpg
Wilhelmi i II
U lind27 Janar 1859
Vdiq4 Qershor 1941
Emrat e tjerëFriedrich Wilhelm Viktor Albert
ShtetësiaGjermane
Vite aktiviteti1888-1918
TitulliMbret i Prusisë


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.