Young Royals

serial dramatik suedez i vitit 2021

Young Royals (në shqip: Të Rinjtë Mbretërorë) është një serial televiziv romantik dramë adoleshentësh suedez që transmetohet në Netflix. I vendosur në shkollën imagjinare të konviktit të elitës Hillerska, komploti kryesisht ndjek princin imagjinar Vilhelm të Suedisë (Edvin Ryding), romancën e tij me shokun e tij mashkull Simon Erikson (Omar Rudberg) dhe dramën që rezulton. [1]

Young Royals
shqip: Të Rinjtë Mbretërorë
Gjinia
Krijuar nga
 • Lisa Ambjörn
 • Lars Beckung
 • Camilla Holter
Luajnë
KompozitoriMatti Bye
ShtetiSuedia Suedi
Gjuha në prodhimin origjinalSuedisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve12
Prodhimi
Prodhuesi kryesorLars Beckung
Prodhuesit
 • Lisa Berggren Eyre
 • Martin Söder
Montazhierët
 • Andreas Brixter
 • Gregers Dohn
 • Sofia Lindgren
Kohëzgjatja40–56 minuta
Kompania e prodhimitNexiko AB
Transmetimi
Programi origjinalNetflix
Transmetimi origjinal1 korrik 2021 (2021-07-01) –
prezente
Lidhje të jashtme
Young Royals në Netflix

Shfaqja u krijua nga Lisa Ambjörn, Lars Beckung dhe Camilla Holter dhe u shfaq premierë më 1 korrik 2021. Më 22 shtator 2021, seriali u rinovua për një sezon të dytë, i cili u publikua më 1 nëntor 2022. [2] [3] Në dhjetor 2022, seriali u rinovua për një sezon të tretë dhe të fundit. [4]

Kasti dhe personazhe Redakto

Kryesor Redakto

 • Edvin Ryding si Princi Vilhelm "Vile" i Suedisë, [a] [5] në radhën e fronit të Suedisë pas vëllait të tij të madh, Erik
 • Omar Rudberg në rolin e Simon Erikson, [5] një yll në rritje në korin e Hillerskës, një bursë dhe student pa konvikt; Vëllai i Sarës dhe dashuria e Vilhelmit.
 • Malte Gårdinger si Agust Horn i Årnäs, anëtar i një familje fisnike dhe kushëri i dytë i Vilhelmit dhe Erikut, student i vitit të tretë, prefekt dhe kapiten i ekipit të kanotazhit
 • Frida Argento në rolin e Sara Erikson, [5] një studente pa konvikt me bursë dhe motra e madhe e Simonit, e cila ka vështirësi sociale si rezultat i autizmit dhe ADHD-së së saj
 • Nikita Uggla si Felis Erenkrona, [5] një studente me konvikt dhe anëtare e "fisnikërisë moderne"

Të përsëritur

 • Pernilla August si Mbretëresha Kristina e Suedisë, [5] mbretëresha e Suedisë dhe nëna e Vilhelmit dhe Erikut
 • Magnus Roosmann si Duka Ludvig, bashkëshorti dhe bashkëshortja e Mbretëreshës Kristina, babai i Vilhelm dhe Erik
 • Carmen Gloria Pérez si Linda, nëna e Simonit dhe e Sarës
 • Inti Zamora Sobrado si Ajub, miku i Simonit nga Bjärstad
 • Beri Gerwise si Rosh, miku i Simonit nga Bjärstad
 • Ivar Forsling si Princi Erik, princi i kurorës së Suedisë dhe vëllai i madh i Vilhelm
 • Leonard Terfelt në rolin e Mike (sezoni 1), babai i Simonit dhe Sara
 • Ingela Olsson si Mis Anete Lilja, drejtoresha e Hillerskës
 • Felicia Truedsson si Stela, shoqja e Felis dhe studente në Hillerska
 • Mimmi Cyon si Fredrika, shoqja e Felis dhe studente në Hillerska
 • Nathalie Varli si Madison MKoi, shoqja e Felis dhe një studente ndërkombëtare në Hillerska
 • Samuel Astor si Nils, shoku i Agustit dhe student në Hillerska.
 • Xiao-Long Rathje Zhao si Aleksandër, miku i Agustit dhe student në Hillerska
 • Fabian Penje si Henri, shoku i Agustit dhe student në Hillerska
 • Nils Wetterholm si Vinsent, shoku i Agustit dhe student në Hillerska
 • Tommy Wättring në rolin e Markus (sezoni 2), dashuria e Simonit
 • Magnus Ehrner si Jan-Olof Munk (sezoni 2), një këshilltar mbretëror

Episodet Redakto

Pasqyrë e serisë Redakto

Sezoni Episodet Transmetimi origjinal
Transmetimi i parë Transmetimi i fundit
1 6 1 korrik 2021 (2021-07-01)  
2 6 1 nëntor 2022 (2022-11-01)  
3 për t'u shpallur mars, 2024  

Sezoni 1 (2021) Redakto

Nr.
gjithsej
Nr.
sezon
TitulliRegjiaSkenariData release transmetimit
11"Episode 1"Rojda SekersözLisa Ambjörn, Lars Beckung, Sofie Forsman1 korrik 2021 (2021-07-01)
Pasi një video e Princit Vilhelm të Suedisë duke luftuar në një festë është postuar në internet, atij i jepet një skenar për një fjalim falje dhe mëson se prindërit e tij e kanë regjistruar në shkollën e konviktit Hillerska, një shkollë me konvikt prestigjioz në Suedi. Atij i jepet leksione për pjesëmarrjen në Hillerska dhe pavarësisht se vëllai i tij Erik është princ i kurorës, Vilhelmi ende duhet të mbajë përgjegjësitë e tij si princ. Vilhelmi mbërrin në shkollë me konvikt dhe përshëndetet nga kushëriri i tij i dytë, Agust. Ata shkojnë në kishën e shkollës, ku Vilhelmi sheh shokun e tij të fëmijërisë, Felis, në kor. Vilhelm i mban sytë te solisti, Simon, teksa këndon. Më pas, ndërsa Agusti flet me miqtë e tij, ata qeshin me Simonin që ishte një jokonvikt i ri në shkollë. Një ditë më vonë, August i afrohet Simonit për të marrë pije alkoolike për festën e mirëpritjes të Vilhelm dhe ai pranon me kushtin që ai dhe motra e tij, Sara, të jenë të ftuar në festë. Në festë, Vilhelm dhe Simon njihen më mirë me njëri-tjetrin. Episodi përfundon me dy djemtë gati mbi njëri-tjetrin.
22"Episode 2"Rojda SekersözLisa Ambjörn, Lars Beckung, Sofie Forsman1 korrik 2021 (2021-07-01)
August lufton me varësinë e tij ndaj medikamenteve për ADHD dhe Vinsent e këshillon që të fillojë të bëjë një vlerësim me këshilltarin e shkollës. Në vend që ta lërë vlerësimin të marrë rrjedhën e tij, Agust përpiqet të marrë më shumë ilaçe, ndërkohë që i ka borxh Simonit për pijet. Ai i kërkon ndihmë Sarës, por Simoni e pengon para se të bien dakord që ai t'i kthejë dyfishin e shumës fillestare. Simon fillon mësimin privat pasi ka marrë rezultate të këqija në një test matematike. Vilhelm i bashkohet Simonit gjatë natës për të parë mikun e tij Rosh duke luajtur futboll, momente të cilat Simon i ndan në rrjetet sociale. Pas kthimit në Hillerska, Agust e paralajmëron atë të mos rrijë me njerëzit e gabuar dhe Vilhelm i kërkon Simonit të fshijë videon. Gjatë një nate filmi në shkollë, Vilhelm dhe Simon ndajnë një puthje.
33"Episode 3"Erika CalmeyerLisa Ambjörn, Lars Beckung, Sofie Forsman1 korrik 2021 (2021-07-01)
Hillerska pret një Fundjavë të Prindërve, por një mori surprizash, zhgënjimesh e të tjera ndodhin për Vilhelm, Agust dhe Simon. Agust mëson nga nëna e tij se ata nuk mund të përballojnë shkollimin e tij, duke sugjeruar se ai mund të shesë artin e tij për të mbledhur para, por Agust e hedh poshtë idenë. Për më tepër, Simon i bën presion Agustit për shlyerjen, por Agusti i hedh poshtë lutjet e tij. Simoni kërkon ndihmë nga miqtë e tij dhe së bashku përballen me gushtin. Simoni e sulmon dhe Agustin rrëfen se familja e tij është pa para, për këtë arsye ai nuk mund ta shlyejë Simonin. Si pasojë, miqtë e Simonit distancohen prej tij. Vilhelmi e hedh poshtë puthjen që ata ndanë natën e kaluar dhe dëshiron të mbetet mik me Simonin. Megjithatë, pak më vonë ai ndryshon mendje. Ai gjithashtu propozon që të kalojnë kohë së bashku në shkollë gjatë fundjavës, por ai detyrohet të riorganizojë vendin e takimit për shkak se Agusti gjithashtu vendos të qëndrojë në shkollë. Vilhelm më vonë thirret nga drejtori dhe telefonohet nga Mbretëresha, e cila e informon atë se vëllai i tij, Princi i Kurorës Erik, ka vdekur në një aksident me makinë.
44"Episode 4"Rojda SekersözLisa Ambjörn, Lars Beckung, Sofie Forsman1 korrik 2021 (2021-07-01)
Ndërsa funerali i Erikut po mbahet, Vilhelm shpallet Princi i Kurorës dhe kalon kohë me familjen e tij përpara se të kthehet në Hillerska, ku ai mban një fjalim para studentëve në kujtim të vëllait të tij. Simon e kontrollon më pas dhe Vilhelmi i kërkon të fshijë tekstet e tyre. Simoni gjithashtu i bën presion Agustit që t'a paguaj atë, duke e detyruar atë të shesë ilaçet e të atit, gjë që e vë në telashe edhe me të atin. Agusti fillon ngadalë ta shlyejë Simonin. Agust dhe Felis bëhen çift dhe marrëdhënia acarohet nga xhelozia e Agustit. Vilhelm bashkohet me Shoqërinë dhe, në një festë, pi shumë alkool dhe konsumon droga të tjera. Simoni shpëton një Vilhelm të dehur. Ata kthehen në dhomën e konviktit të Vilhelm, ku kalojnë natën. Në mëngjes, të dy bëjnë seks, por pa e ditur ata janë filmuar nga dritarja nga Agusti.
55"Episode 5"Erika CalmeyerLisa Ambjörn, Lars Beckung, Sofie Forsman1 korrik 2021 (2021-07-01)
Agust dhe Vilhelm përballen sesi të zgjidhin një problem disiplinor në shkollë kur Aleksandri përjashtohet pasi u gjet në zotërim të drogës nga festa. Agust sugjeron që ata të fajësojnë Simonin, gjë që shqetëson Vilhelmin. Ai i tregon Simonit për situatën, por Simon tallet me shqetësimet e tij se si skandali do të ndikonte në familjen mbretërore. Vilhelmi vendos që në vend të kësaj të fajësojë Aleksandrin, edhe pse Agusti proteston, por ai përdor situatën e tij financiare kundër tij dhe mbështetet unanimisht nga djemtë e tjerë. Vilhelm dhe Simon afrohen më shumë së bashku, duke kaluar kohë në shtëpinë e Simonit një natë. Vilhelmi informon Simonin për zgjidhjen e tij ndaj situatës së Aleksandrit dhe ata pajtohen. Sara e kalon natën me Felis dhe Madison dhe i tregon Felisës për takimin e saj intim me Agustin, gjë që çon në atë që Felis të ndahet publikisht me Agustin përmes mediave sociale. Sara kënaqet duke u shoqëruar me Felisen dhe miqtë e saj, duke u bashkuar me ta për t'u përgatitur për festimet e Ditës së Shën Lusit. Një Agust i zemëruar hakmerret duke ngarkuar videon e Vilhelm dhe Simon, vetëm për të mësuar më vonë se Vilhelm e kishte ndihmuar në të vërtetë në zgjidhjen e situatës së tij financiare duke kërkuar nga Pallati Mbretëror ta shqyrtonte atë.
66"Episode 6"Erika CalmeyerLisa Ambjörn, Lars Beckung, Sofie Forsman1 korrik 2021 (2021-07-01)
Vilhelm ndihet i konfliktuar për mënyrën se si të trajtojë pasojat e videos së zbuluar ndërsa jeta e Simonit pushtohet nga shtypi. Mbretëresha viziton Vilhelmin dhe e nxit atë të bëjë një deklaratë duke mohuar se ai u shfaq në video, diçka që Vilhelm nuk dëshiron ta bëjë. Nëna e Simonit dëshiron ta tërheqë atë dhe Sarën nga Hillerska dhe t'i dërgojë në Marieberg për sezonin e ardhshëm shkollor, diçka për të cilën Sara kundërshton, duke dashur të bëhet banore në Hillerska. Vilhelm lëshon një deklaratë duke mohuar se ai është në video. Felis kupton se Agusti xhiroi videon dhe i thotë Vilhelmit, i cili përballet me Agustin, duke u ndjerë i tradhtuar. Vilhelm gjithashtu i thotë Mbretëreshës, por ajo tregon se e dinte tashmë. Pas ceremonisë së Krishtlindjes, Vilhelmi përqafon Simonin dhe rrëfen dashurinë e tij, pa asnjë deklaratë dashurie nga Simon. Shumë studentë e shohin këtë dhe fillojnë të pëshpëritin. Vilhelmi niset për pushime.

Sezoni 2 (2022) Redakto

Nr.
gjithsej
Nr.
sezon
TitulliRegjiaSkenariData release transmetimit
71"Episode 1"Rojda SekersözLisa Ambjörn1 nëntor 2022 (2022-11-01)
Simoni takon Markusin, një koleg të Sarës. Sara fiton një bursë për bord në Hillerska. Gjatë fillimit të saj në konvikt, ajo pi alkool dhe ndez një zjarr. Simoni i kërkon Markusit t'a marr atë për ta shpëtuar. Simoni takon Vilhelmin, i cili e sheh atë të largohet me Markusin. Vilhelmi po shantazhon Agustin për favore për ta vënë në siklet para miqve të tij të vjetër, në këmbim të mos zbulimit se ishte Agusti ai që zbuloi videon e Vilhelm dhe Simon. Agust beson se ishte Sara ajo që i zbuloi Vilhelmit tradhtinë e Agustit, kur në fakt Vilhelm e mori vesh nga Felis. Vilhelm fsheh nga Aleksandri se ai ishte i përfshirë në pezullimin e tij nga shkolla në mandatin e kaluar. Sara lufton me paratë në mensën e shtrenjtë të shkollës dhe e fsheh këtë nga miqtë e saj. Vilhelm sheh një video të Simon dhe Markus duke performuar karaoke së bashku. Vilhelm telefonon nënën e tij, Mbretëreshën, i zemëruar që ai ishte detyruar të fshehë marrëdhënien e tij me Simonin dhe se vendimet po merren pas shpine.
82"Episode 2"Rojda SekersözLisa Ambjörn, Pia Gradvall1 nëntor 2022 (2022-11-01)
Sara merr një palë jodhpurs të shtrenjta nga të shoqet e shtëpisë për ditëlindjen e saj, por ata thonë se është traditë që të gjithë të kontribuojnë për dhuratat e ditëlindjes së njëri-tjetrit. Sara merr një palë jodhpura më të lira nga Simon dhe nëna e saj, të cilat Sara i sugjeron t'i kthejnë. Vilhelm u sugjeron maturantët e tjerë që ta largojnë Agustin nga pozicioni i tij i lakmuar i prefektit. Mbretëresha urdhëron që Vilhelm të nxirret nga Hillerska. Vilhelmi reziston dhe një rruzull bore që i është dhënë nga vëllai i tij i vdekur Erik thyhet. Mbretëresha thotë se anëtarët mbretërorë duhet t'i mbajnë të fshehta marrëdhëniet e tyre dhe se ata mund ta diskutojnë përsëri kur Vilhelm të mbushë 18 vjeç. Mbretëresha këmbëngul që Vilhelm të vizitojë një terapist, ndërsa ai në këmbim kërkon që të hiqen bodyguardat e tij. Simon përpiqet ta mbajë Vilhelmin në Hillerska duke folur me drejtoreshën, por nuk ka sukses. Simoni përsëri refuzon të jetë sekreti i Vilhelmit. Simon shkon në një takim tjetër me Markusin dhe të dy ndajnë një puthje. Sara zbulon mesazhet e Vilhelm dhe Felis për Agustin që zbulon videon dhe ia zbulon këtë gushtit. Sara i thotë Agustit se dëshiron të bëjë seks me të, për habinë e tij. Felis dhe Vilhelm shkojnë të bëjnë gjuajti e pëllumbave balte, por Markus është gjuajtësi; gjatë gjithë kohës xhelozia e Vilhelmit ndaj Markusit rritet. Vilhelm e ndihmon Simonin të mbajë bursën e tij në Hillerska duke i ndihmuar që të dy të mashtrojnë në një garë kualifikuese për ekipin e ekuipazhit. Agust merr një ftesë në Pallatin Mbretëror përmes postës zanore.
93"Episode 3"Kristina HumleLisa Ambjörn, Sofie Forsman, Tove Forsman1 nëntor 2022 (2022-11-01)
August konsultohet me një avokat (njerku i tij). Vilhelm i hapet terapistit të tij. Vilhelm dhe Simon punojnë së bashku në një projekt shkollor. Simon i thotë Vilhelmit se nuk është në një lidhje me Markusin. Vilhelm dhe Simon konkurrojnë në një garë me kanotazh, por ekipi i tyre humbet. Markus vjen për të parë dhe puth Simonin, i vëzhguar nga një Vilhelm i mërzitur. Vinsent, zëvendësuesi i Agustit si prefekt dhe kapiten i ekipit, bëhet gjithnjë e më autoritar. Mbretëresha e bën fshehurazi Agustin të dytin në radhë për fronin, pas Vilhelmit dhe i thotë të përgatitet për të mbajtur një fjalim për përvjetorin e Hillerskës në rast se Vilhelmi nuk do ta mbajë atë. Vilhelm dhe Felis puthen, por zbulohen nga Henri, një shok shtëpie.
104"Episode 4"Kristina HumleLisa Ambjörn1 nëntor 2022 (2022-11-01)
Lajmi për puthjen e Vilhelm dhe Felis përhapet - djemtë qeshin ndërsa Felis përballet me akuzat se është një kërkuese e arit. Simon dhe Vilhelm debatojnë. Vilhelm dhe Felis pajtohen. Të gjithë studentët përgatiten për traditat e Shën Valentinit, të cilat i shohin djemtë të shkruajnë poezi për vajzat që pëlqejnë dhe kulmojnë me një top me temë të viteve 1700. Simoni i kërkon Markusit të shkojë me të, por ai nuk pranon. Këshilli Mbretëror telefonon Agustin për qëllimin e tyre për të planifikuar 10 vitet e ardhshme të tij, duke filluar me shërbimin ushtarak. Agust zbulon statusin e tij si rezervë e Vilhelm për Sarën. August i kërkon Sarës të shkojë në ballo me të, por ajo nuk pranon për shkak të shqetësimit për reagimin e Felis. Felis refuzon ofertën e Vilhelmit për të shkuar si miq, kështu që të gjitha vajzat shkojnë së bashku. Agust i thotë Aleksandrit se Vilhelm ishte përgjegjës për pezullimin e tij për drogë. Markus e merr Simonin në ballo, por Simon shpërqendrohet nga Vilhelmi. Vilhelmi bën paqe me Markusin, por kur Simon ndjek Vilhelmin jashtë, çifti përfundon në një përqafim pasionant. I frymëzuar nga puthja, Simon debuton një performancë transhendente të solo-së së tij të re për studentët e kënaqur.
115"Episode 5"Lisa FarzanehLisa Ambjörn, Sofie Forsman, Tove Forsman1 nëntor 2022 (2022-11-01)
Këshilltari i Mbretëreshës Jan-Olof këmbëngul se versioni tradicional i këngës së shkollës këndohet, për të shmangur solo të Simonit që të tërheqë vëmendjen ndaj marrëdhënies midis Vilhelm dhe Simon. Vilhelm i thotë Simonit se Agusti zbuloi videon. Mbretëresha i thotë Vilhelmit se nëse ai nuk e mban fjalimin, Agusti do ta bëjë. Prindërit e Felis shesin kalin e saj, Ruso, duke e mërzitur Sarën. Vilhelm i thotë Simonit se nëse ai ngre akuza kundër Agustit, Vilhelm nuk do të ketë më një rezervë. Megjithatë, Simoni vendos të denoncojë Agustin në polici. Wilhelm dhe Simoni pajtohen.
126"Episode 6"Lisa FarzanehLisa Ambjörn1 nëntor 2022 (2022-11-01)
Simoni ndahet me Markusin. Agust e bind Aleksandrin të marrë fajin për videon e zbuluar dhe thotë se nëse Simoni shkon në polici, ai do të zbulojë se Simon i ka shitur drogë. Sara ia pranon Felises lidhjen e saj me Agustin, e cila është e zemëruar me të. Kur Vilhelm kërcënon Agustin me një armë gjahu, Sara zbulon se i tha Agustit se Simon ishte gati të shkonte në polici. Simoni vendos të mos shkojë në polici për t'i shpëtuar nënës së tij sikletin. Agust blen kalin e vjetër të Felis, Ruso, si dhuratë për Sarën, por Sara e lë atë. Përpara festës së përvjetorit të shkollës, Simoni i thotë Vilhelmit se e do atë. Në gala, Vilhelm mban një fjalim të përzemërt për të qenë i hapur dhe për të mos mbajtur sekrete, dhe pranon publikisht se ishte ai në video. Sara raporton Agustin në polici.

Sezoni 3 (mars, 2024) Redakto

Sezoni 3 është sezoni i tretë dhe i fundit i serialit origjinal të Netflix, Young Royals. Prodhimi filloi më 13 prill 2023 dhe xhirimet përfunduan më 27 qershor 2023. Edvin Ryding konfirmoi (në Instagram-in e tij) se sezoni do të ketë premierë në vitin 2024. [6][7] Në një postim të mëvonshëm, "netflixnordic" në pronësi të Netflix njoftoi se sezoni i fundit do të jepte premierë në mars. [8]

Prodhimi Redakto

Xhirimet Redakto

 
Kaggeholms gård

Seriali u xhirua kryesisht në Kaggeholms gård, një ndërtesë e stilit feudali që ndodhet në qarkun e Stokholmit që funksionon si qendër konferencash. Skenat e ndodhura në pallatin mbretëror janë filmuar në Kalanë Stora Sundby. [9] [10] Seriali me gjashtë episode u krijua nga Lisa Ambjörn, Lars Beckung dhe Camilla Holter dhe u shfaq premierë në Netflix më 1 korrik 2021. Më 22 shtator 2021, seriali u rinovua për një sezon të dytë, i cili u publikua më 1 nëntor 2022. [2] [3]

Në shkurt 2022, Netflix filloi xhirimet e një sezoni të dytë. [11] Një video promovuese është publikuar në Instagram. [12] Xhirimet për sezonin e dytë përfunduan në maj 2022. [13] [14]

Kastimi Redakto

Në janar 2021, shumë përpara shpalljes së datës së publikimit të serialit, Edvin Ryding, Pernilla August, Malte Gårdinger, Frida Argento, Nikita Uggla dhe Omar Rudberg u njoftuan se ishin marrë në rolet kryesore, ndërsa Nathalie Varli, Felicia Truedsson, Mimmi. Cyon, Ingela Olsson, Rennie Mirro, Livia Millhagen dhe David Lenneman u njoftuan se ishin përfshirë në rolet e përsëritura. Ryding u luajt si Princi Vilhelm dhe Pernilla August u vendos për të luajtur nënën e tij, Mbretëreshën Kristina të Suedisë. [15] Më vonë u njoftua se Rudberg do të luante Simonin, dashurinë e Princit Vilhelm. [16]

Marketingu Redakto

Prezantimi zyrtar i serialit u publikua më 19 maj 2021 me trailerin zyrtar të publikuar më 17 qershor 2021. [17] [18] Më 15 dhjetor 2022, Ryding dhe Rudberg bënë debutimin e tyre në televizionin amerikan si të ftuar në The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, ku ata promovuan Young Royals dhe sezonin e tij të tretë dhe të fundit të ardhshëm. [19]

Pritja Redakto

Shikueshmëria Redakto

Sezoni i parë arriti në top 10 në 12 vende dhe u transmetua për më shumë se 9.8 milionë orë në mbarë botën. Në javën e parë pas publikimit, sezoni i parë u rendit në serialin e 8-të më të transmetuar në gjuhën jo-anglisht në Netflix në mbarë botën. [20]

Sezoni i dytë arriti në top 10 në 26 vende dhe u transmetua më shumë se 18 milionë orë në javën e parë. Gjatë kësaj jave, sezoni i dytë u rendit si seriali i tretë më i transmetuar në gjuhën jo-anglisht në Netflix në mbarë botën. [21]

Linqe të jashtme Redakto

Referime Redakto

 1. ^ Opie, David (5 korrik 2021). "Young Royals season 2 on Netflix: Everything you need to know". Digital Spy. Marrë më 11 korrik 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ a b "Young Royals has been renewed for Season 2". Twitter. 22 shtator 2021. Marrë më 22 shtator 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "twitter.com" defined multiple times with different content
 3. ^ a b "'Young Royals' Season 2 Release Date Revealed Along With Its First 4 Minutes". moviesr.net. 30 shtator 2022. Marrë më 1 tetor 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "moviesr.net" defined multiple times with different content
 4. ^ Bradley. "'Young Royals' Renewed for Season 3 at Netflix". moviesr.net (në anglisht). Marrë më 14 dhjetor 2022.
 5. ^ a b c d e "Edvin Ryding, Omar Rudberg and Pernilla August Starring in the Swedish Coming of Age Series Young Royals". About Netflix. Marrë më 17 qershor 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "Netflix" defined multiple times with different content
 6. ^ https://www.instagram.com/p/CygEtO2IGsp/?utm_source=ig_web_copy_link
 7. ^ Echebiri, Makuochi (28 qershor 2023). "Young Royals Wraps Filming on Final Season". Collider. Marrë më 28 qershor 2023. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 8. ^ https://www.instagram.com/reel/C03b5aGSwts/
 9. ^ Carr, Flora (24 qershor 2021). "Where was Young Royals filmed? Locations for the Swedish Netflix drama". Radio Times. Marrë më 21 korrik 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 10. ^ Rachel (28 qershor 2021). "Young Royals Filming Location – Netflix's LGBTQ Show's Real Location Details!". House & Whips. Marrë më 11 korrik 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 11. ^ Sörman Nilsson, Eliza (1 korrik 2022). "It's been a year since Young Royals first hit our screens. Here's everything we know about Season 2". Vogue Scandinavia. Marrë më 21 korrik 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 12. ^ "Instagram". www.instagram.com. Marrë më 26 shkurt 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 13. ^ James, Alastair (12 maj 2022). "Netflix's Gay Drama Young Royals Has Officially Wrapped Filming on Season Two". Attitude. Marrë më 15 maj 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 14. ^ Martin, Annie (11 maj 2022). "Young Royals: Edvin Ryding, Omar Rudberg wrap filming on Season 2". UPI. Marrë më 15 maj 2022. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 15. ^ Soen, Hayley (28 janar 2021). "New Netflix series Young Royals is about a teen prince at a fancy boarding school". The Tab. Marrë më 15 korrik 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 16. ^ White, Beverly (23 qershor 2020). "Netflix Young Royals Full Cast List: Meet Edvin Ryding, Omar Rudberg and rest of the stars". Meaww. Marrë më 15 korrik 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 17. ^ "Young Royals Official Teaser Netlifx". 19 maj 2020. Marrë më 15 korrik 2021 – nëpërmjet YouTube. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 18. ^ "Young Royals Official Trailer Netlifx". 17 qershor 2020. Marrë më 15 korrik 2021 – nëpërmjet YouTube. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 19. ^ "Edvin Ryding and Omar Rudberg Talk Young Royals and Tease the Third Season [Extended] | Tonight Show". YouTube. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 20. ^ "Netflix Top 10 - Global". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 21. ^ "Netflix Top 10 - Global". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)


Gabim referencash: Etiketat <ref> ekzistojnë për një grup të quajtur "lower-alpha", por nuk u gjet etiketa korresponduese <references group="lower-alpha"/>