Hape menynë kryesore

Anthrax është një bend i muzikës thrash metal, i formuar në New York, USA, në vitin 1981. Anthrax llogariten si një prej grupeve thrash metal të "katërshes së madhe", bashkë me Metallica, Megadeth dhe Slayer.

Anthrax
ANTHRAX-2005.jpg
Anthrax, nga e majta: Bello, Benante, Ian
Informacione


PrejardhjaFlag of the United States.svgNew York City, New York, USA
ZhanriThrash metal
Speed metal
Heavy metal
LabelMegaforce
Island
Elektra
Ignition
Beyond
Sanctuary
Vite aktiv1981 -
Bashkëpunim(e) meStormtroopers of Death
Public Enemy
Nuclear Assault
Armored Saint
Anëtarët
Charlie Benante
Scott Ian
Frank Bello
Ish-anëtarët
Joey Belladonna
Dan Spitz
Jason Rosenfeld
Dirk Kennedy
John Connelly
Neil Turbin
Matt Fallon
John Bush
Kenny Kushner
Greg Walls
Paul Crook
Rob Caggiano
Paul Kahn
Dan Lilker
Dave Weiss
Greg D'Angelo
Webfaqja
anthrax.com

Përmbajtja

PersoneliRedakto

Anëtarët aktualëRedakto

Anërarët e mëparshëmRedakto

Këngëtar

Kitarë

Bas kitarë

Bateri

DiskografiaRedakto

VideografiaRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto