Borovjani

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës

Borovjani është një fshat në Rrethin e DibrësShqipëri.

Borovjani

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.