Kandëri

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës

Kandëri është një fshat në Rrethin e DibrësShqipëri.

Kandër
Noimage.png

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.