Federata Evropiane e Karlingut

Fedearata Evropiane e Karlingut - European Curling Federation (ECF) është një organizatë drejtuese në fushën e sportit të karlingut në Evropë. Ajo u themelua në vitin 1975, dhe është organizatore e Kampionatit Evropian të Karlingut.Selia e saj ndodhet në BernëZvicrës. [1] [2] [3] [4] [5]

VendetRedakto

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Statuten der European Curling Federation[lidhje e vdekur] (PDF)
  2. ^ Kosovo Curling Federation becomes provisional world body member
  3. ^ Annual General Assembly of World Curling Federation - The Kosova Curling Federation becomes the 50th Member of the WCF
  4. ^ "Curling is introduced to Kosovo". Arkivuar nga origjinali më 10 shtator 2017. Marrë më 23 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Kosovo Curling Federation becomes 50th member of World Curling Federation". Arkivuar nga origjinali më 28 tetor 2019. Marrë më 23 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto