Greikoc është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grykos.

Greikoc
Grykos
Fshat

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto