Hape menynë kryesore

Përmbajtja e filmitRedakto

Përfaqësuesit e huaj të firmës në minierën e Rubikut vijnë nga Tirana dhe Italia për të shtypur revoltën e minatorëve të indinjuar. Ato kërkojnë ndihmën e shtresës së pasur autoriteteve dhe klerikëve të zonës për të arritur qëllimet e tyre.

Aktorët në roleRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.