Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Andi Rep. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Andi Rep! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
Andi Rep, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe Andi Rep! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


Nëse ke nevojë për ndihmë apo ke ndonjë pyetje më shkruaj tek faqja e diskutimit.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 13:29 (CEST)Reply[përgjigju]

Për shembull: ato atampat e përmirësimit urgjent dhe mungesës së referencave mos i largo. Ato largohen vetëm kur janë plotësuar kushtet... :) --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 13:31 (CEST)Reply[përgjigju]

Integroji.. Redakto

Një gjë tjetër. Materialin që gjendet në një faqe, nëse ka burime apo edhe nëse nuk është material që ngjall kontroversitetet mund ta lësh dhe materialin e ri ta integrosh me atë ekzistuesin. Punë të mbarë!--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 21:41 (CEST)Reply[përgjigju]

Në fakt ky nuk kishte asnjë referencë. Nuk ishte kontrovers, por ishte shkruar keq. Ishte përkthim nga google translate më duket. Shkruajta të njëjtën gjë në mënyrë më korrekte ndaj nuk kisha sesi e lija. Por nëse ka ndonjë problem vendoseni prapë!Faleminderit —Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Andi Rep (diskutimiredaktime) 21:53, 26 April 2015‎.
Unë e vendos prapë, por ti kujdesu që të mos e largosh prapë... Punë të mbarë!--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 27 prill 2015 14:41 (CEST)Reply[përgjigju]

Firma. Redakto

Komentet firmosen duke shtypur butonin (e tretë) tek toolbari ose duke shtypur me tastierë: --~~~~ Kur shtyp këtë kod, wiki e kthn automatikisht në firmën tënde, të cilën mund ta personalizosh duke shkuar tek "Preferences". Firma vendoset vetëm në komentet në faqe e diskutimit dhe jo tek artikujt. Firma duhet të ketë të integruar një lidhje për tek faqje jote e përdoruesit dhe tek ajo e diskutimit. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 27 prill 2015 21:24 (CEST) Mirë kêshtu --Andi (diskutimet) 27 prill 2015 21:38 (CEST) --Andi (diskutimet) 27 prill 2015 21:44 (CEST)Reply[përgjigju]