Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Beli. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Vendbanime në KosovëRedakto

Qysh pe shof kokshe ti qanena ka Podujeva, të lutem sit kishe koh me vazhdu ket Artikull pak: Vendbanime në Kosovë ka veni jot edhe qerat.

  • Ok. E redaktova këtë artikull dhe koxha shumë kam ba. Tung.... --Beli 2005 Tetor 22 00:31 (UTC)

CategoryRedakto

Qish um kan thon mu, pot tham edhe ti, mos bon shum Kategoria, se nuk na dohen qaq shum, kshir leji do maximum 3 Kategoria, qofse duhet pa qare edhe 5 a 6 amo veq do Artikull Kryesore, dhe Kategoriat jan për Artikuj, e jo për Përdorues, atu që ja për Përdorues, jan Kategoria Speciale, si te en:wikipedia "Albanian User" etj,,,. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Tetor 24 14:09 (UTC)

  • Ke të drejt, po aty në kategori jam hi automatikisht. Normal që përdoruest nuk kan çka lypin aty. Duhet me e hjek. tung --Beli 2005 Tetor 24 14:35 (UTC)

Hartat e komunaveRedakto

Tung

Beli desha te di e ke ndermend te ndryshoshe vetem harten e komunes se Podujeves apo hartat e te gjitha komunave. Te lutem nese ke mundesi kthe pergjegjen ketu.

Me nderime lexuesi kalimtar.

  • Tung. Nuk e di a ju vjen mirë të tjerëve me i ndryshua hartat për ata edhe e bëra së pari hartën e komunes sime dhe po pres reagime. Përshendetje --Beli 2005 Tetor 31 22:19 (UTC)
    • Ndodhe qe njeriu nuk e di se eshte mire apo nuk eshte , per keto raste ne Wikipedia prezenton propozimin ne nje projekt (ne kete raste p.sh Wikipedi Projekti i Komunave ose informon te tjeret per qellimin e ndrzshimeve ne fletat e diskutimit). Mua personalisht nuk me pengone edhe pse ajo nuk eshte komuna jote por ndoshta vendlindja jote se po te ishte komuna jote do te ishe pasanike i madhe. Sido qe te jete nese deshiron, perhire te nje pamje unike per gjera te tilla se paku ne mjedise si Wikipedia eshte mire qe hartat e komunave se paku te Kosoves (Preshev, Bujano.. Shkup Tet..)te kene nje pamje te ngjajshme per kete ose zbato te njejten praktike per te gjitha ose rikthe versionin e vjeter.

Tung!

  • Ok. Pe shoh se pak të paska penguar! Mirëpo e rrugës ishte edhe të prezentohësh. Nuk e di ndoshta është më mirë të kontribojm njeherë në Wikipedia e tani të mirremi me çështje formale.

Mua nuk më pengonte ajo pamja e mëparshme edhe aq shumë, mirëpo mua ma merr mendja se dezajni im është pak ma tërheqes dhe më i kjartë.

Tung dhe punë të mbarë --Beli 2005 Nëntor 4 00:02 (UTC)

Beli ose përpunojë edhe hartat tjeraose tikthe të lutem versionin e vjeter. Tani si është nuk është logjike, qëllimi i atyre hartave është jo dekorimi por informata. Në këtë rastë informatë është për lexuesin bashkësia (? qytete e Kosovës ku hynë edhe Medvegja, Bujanoci dhe Presheva qytete e Dardanisë). Për këtë edhe duhet të hiqet për deri sa nuk i përpunon edhe hartat tjera. --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 14 00:40 (UTC)

FotoRedakto

Dashta me dit a i ki lejet për këtu Foto/Figura që pi ndon napër Artikull. si kja LDK, jo krejt shka shef në Internet ësht lejume. --Ko.S.ystem.OV@ -- Diskutim?!? -- 2005 Nëntor 10 13:28 (UTC)

Edhe une dashta qe ti mos me pengue shume. OK? -Beli 23 Shkurt 2008 10:40 (UTC)

AdemiRedakto

Hej Blerim bashkoji arikujt dhe shtoja redirect, dhe mundësh me hek cungi, artikuj nuk i vin mo cungi.--Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 7 21:38 (UTC)

Ke një përgjegjeRedakto

Ke përgjegje këtu--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 25 03:56 (UTC)

Përkthimi dhe shqiptimiRedakto

Nuk është në pyetje vetëm kategoria por rruga se nga po ja majim. Unë nuk jamë fetarë por as sipatizues i "demokracisë" së sotit që është në modë (këtu hyn edhe përdorimi i termeve nga anglishtja për të cilat nuk kam gjë kundër por kam kundër rregullave të anglishtes në gjuhën shqipe edhe pse nuk e zotëroj gramatikën e gjuhës shqipe aq mirë disa gjëra kuptohen lehtë). Përderisa isha duke mbledhur informata për njësit administruese të Azerbajxhanit pashë tekë Wikipedia në gjuhën angleze emrat e përkthyer nga Gjuha e atij populli (nuk jam i sigurtë se si thonë në gjuhën shqipe asaj gjuhe). Nëse ke kohë shiko shqip (provë) aty e ke lidhjen edhe për verzionin anglisht. Në anglisht janë përshtatur gjuhës angleze, tashti me i marrë na nga anglishtja të vjenë me keshë se ke me i thënë Xhamisë, Jami dhe Xhebrailit, Jebrail.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 25 05:19 (UTC)

Tung, nuk kam problem me gramatiken qe perdoret ketu, as me ate ne pergjithesi. Por nuk duhet te gutemi e te bejme ndryshime ketu pa u konsultuar me autoret tjere ose ata qe i kane dhene jete po atij artikulli. Ndoshta do te vije koha dhe ketu do te funksionoj krejt mire, mirepo deri atehere ne duhet ta zhvillojm me apo pa gabime. Le ta lajme kohen te gjykoj mbi kategorit apo artikujt qe ne i'u dheme jete.

Tung Beli 2005 Dhjetor 26 16:46 (UTC)

Harta e podujevësRedakto

Shiko këtu. Ti së pari e ke hekur një hartë, të kamë paralajmruar që nuk është në rregull (të kamë thënë se nëse e bënë ndryshimin e të gjitha hartave atëher ka një kuptim). Unë pasi që të kam informuar për atë, e kam tërhequr (kohë për ndryshimin e të gjitha hartave të kamë lënë, ti nuk ke ndërmarrë asgjë). Të lutem prapë, tërhiqe atë hartë ose ndryshojë të gjitha hartat e komunave të Kosovës apo krijojë të reja me ngjyra si të Shqipërisë. Sido që të jetë edhe komuna e Podujevës është njësi aministrative e Kosovës (nëse nuk ke ndonjë informatë tjeter, nëse ke prezento këtu), ky është një argument. Sikur të fillon secili të krijojë ngjyra sipas dëshirës do të dalin 32 harta të Kosovës me ngjyra të ndryshme. Për këtë hartat e njësve shtetrore duhet të kenë (element informues në prapavijë jo argëtues apo dizajni) ngjyra të përashkëta. Të lutem tërhiqe!!!--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 27 00:14 (UTC)

Shiko ti.....Boni cka t'doni!!!

Me ka hup "LUSTI" me punue momentalisht ne kete faqe. Vetem po vezhgoj. Beli 2005 Dhjetor 27 00:19 (UTC)

Nuk është "ferrë" me u tërheq nga kuvendi, po diskuto me argumete (si burrë, lehtë është me ikë ). Nëse ke ndonjë argument apo ide produktive prezento. Shiko emblemen e ferizajit Figura:Logo ferizaj.jpg edhe Podujeva e ka, mundohu e merre të drejten e prezentimit (dërgoju një kërkesë)--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 27 00:28 (UTC)
A ti po don me me tregue mua se cka eshte burreria a??? A cka eshte fair??? A e ke pa ti pra ti kontributin tim hiq??? Shiko ka tjere ketu me te cilet mund te qortohesh. Beje punen tane si ta merr mendja e mos provoke me keso senesh.Beli 2005 Dhjetor 27 00:54 (UTC)

Question from DenmarkRedakto

Hi, please confirm whether the photo of PM Sali Berisha is 100% free to use and no copyright will be claimed. It is img Sali.jpg I'm referring to. Please send a note to: post@bjoerna.dk

The photo is going to be used in an article in Danish about Dr Berisha.

Best regards, Bjoern Andersen, DK

BabelRedakto

Stampa:User sh-2, nese tjeter here e nis ni babel-stamp, te lutem edhe kryje, sepse nuk nevojiten babel qe eshte shtuar vetem kategoria, kjo nuk eshte kritika a dicka, vetem pot te galxoj, tjeter here e grisi, jo se kam qef me grise, por mos me ardh perdorueset e ri me lon gjyste, nje ofert per me bo punen ma let, i kopjon prej anglishtes, flm per mirkuptim. --Ko.S.ystem.OV@     ??? 2006 Janar 26 12:33 (UTC)

Problemi ke, se nuk dita se si funkcionon...Beli 2006 Janar 26 18:21 (UTC)
Schon mal dass sprichtwort gehört, wenn mans nicht kann, sollte mann es gar nicht anfang, nicht missversten, bzw. ist nicht böse gemeint, nese ki dicka, cka nuk din, shkruma te disk-faqe edhe ndhimoj. ;-) --Ko.S.ystem.OV@     ??? 2006 Janar 26 18:33 (UTC)

Naja ich kann schon was, aber ich hatte keine Zeit mich, damit, ausseinander zu setzen. Ich dachte es hätte schon geklappt und dann war ich aber schon offline. Tung Beli 2006 Janar 26 18:36 (UTC)

Kein problem, wollte nur darauf hinweise, damit die neuen User nichte halbe lassen, wir kaufen auch kein vollen Döner und essen nur dass halbe weil die andere hälfte wir nicht bekommen haben, schlechtes vergleich. gell? --Ko.S.ystem.OV@     ??? 2006 Janar 26 18:39 (UTC)

Tung! Nga e ke këtë Figura:Flamuri1.gif. Deshta që të kemi një leter në të cilet lejohet prezentimi ashu që ta bartim tekë vedi në nivel më të lartë. Shiko këtë, dhe të lutem ke kujdes! Kjo ka qenë edhe arsyeja pse nuk është toleru ajo harta e Podujevës. [1]

Figura:Zahir2.jpgRedakto

Hi Beli, have you recorded this picture by yourself? Can you please write the source into the picture description and license it unter {{GFDL}} or {{cc-by-sa}}? If you do this, we can move it to Wikipedia:Commons --Flominator 12 Korrik 2006 18:51 (UTC)

Jetzt habe ich gerade gesehen, dass du besser deutsch sprichst, als englisch. Bitte schreibe beim Bild dazu, woher es kommt und lizenziere es mit einer freien Lizenz wie z.B. GFDL. Gruß, --Flominator 12 Korrik 2006 18:53 (UTC)

Figura:Dragusha.jpgRedakto

Hallo, welche Lizenz hat das Bild? Gruß, --32X 16 Nëntor 2006 23:58 (UTC)

Moin, du wirst kein antwort von ihm erhalten, da er fast seit ne Jahr inaktiv ist, die Lizenz des Bildes kennen wir auch nicht. --Ko.S. diskuto°) 17 Nëntor 2006 00:20 (UTC)
Schade, wäre schön für den deutschen Artikel, aber unter der Voraussetzung stelle ich das weder in der de.WP noch bei commons ein. Danke für deine Antwort. Gruß, 32X 17 Nëntor 2006 02:00 (UTC)


Hi, habe das Bild von einem Bekannten von Dragusha, per eMail zugeschickt bekommen.

Gruss

Danke für die Antwort, klingt nicht so, als wenn ich das bedenkenlos auf commons kopieren könnte. --32X27 Nëntor 2006 19:12 (UTC)
Und nebenbei ist das nicht genügend, um es zu verwenden, aber die meisten Bilder steht nicht unter welche Lizenz die Bilder sind, aber wäre zu viel Arbeit und das Gesetz im Kosovo und Albanien schläft. Und Beli es genügt nicht das du von ne bekannten von Dragusha hast, jeder kann kommen und das behaupten, aber das heisst immer noch nicht das es erlaubt ist, es zu verwenden, naja würde gerne wissen was die anderen Admins zu der Sache sagen. --Ko.S. diskuto°) 27 Nëntor 2006 19:26 (UTC)


Es ist OK—Beli 30 Nëntor 2006 17:45 (UTC)

Figura pa lisenceRedakto

Figurat: ZahirPajaziti2.jpg & Zahir2.jpg jan grisur për shkak të lisencs. (Puntori 1 Qershor 2007 07:35 (UTC))

Figurat: |Hillary.jpg, Komuna.jpg, Kongresi i Berlinit.jpg, Luan.jpg dhe NYC2.jpg u grisën per shkak te mungeses se licenses.(Puntori 3 Dhjetor 2007 21:47 (UTC))

Emrat e personaveRedakto

Shiko se në artikullin që ke hapur Personalitete nga komuna e Podujevës, mbiemat e personave janë të shënuara jashtë rregullave të Wikipedias. Të lutem këthej nga forma Filon FILONI, në formë Filon Filoni.--Hipi Zhdripi 27 Janar 2008 00:34 (UTC)

  • Ashtu eshte. Ende se kam perfunduar komplet artikullin.Beli 27 Janar 2008 18:13 (UTC)

Re : Diskutim:Personalitete nga komuna e Podujevës‎Redakto

E pse jo . emri zyrtar është Besiana e jo Podujeva --Bindicapriqi 31 Janar 2008 20:26 (UTC)

  • Nuk eshte ende. Zyrtar eshte Podujeve! Edhe Besiane eshte vetem "Moteli Besiane", me emer zyrtar. Kur te shpallet pavarsia e i ndrrojme emrat e shkijeve atehere, ndryshojm edhe ketu. Po po te garantoj qe shume gjenerata do te kalojne, deri sa ta hjekin njerezit prej koke, Podieven. Tung Beli 1 Shkurt 2008 16:08 (UTC)

Watermark në FiguraRedakto

Po shoh që tek disa figura që ke ngarkuar u ke vënë edhe nga një watermark në qoshen e djathtë të poshtme, Wikipedia nuk lejon figura me watermark kështu që të sugjeroj ti largosh ato,
Faleminderit për mirëkuptim -- Cradel 20 Maj 2008 18:19 (UTC)

Martin WeinekRedakto

Gutes Abend zu ihnen, ich bin ein italienischer Benutzer. Ich versuchte, auf Albanisch zu schreiben, ich sah dann, daß es ein Benutzer ist, den Deutsch sehr gut versteht. Also ich würde eine kleine Hilfe für diesen Artikel brauchen, es könnte vom Deutsch meine Fehler oder gegebenenfalls tredurre etwas korrigieren. Ich hoffe, daß sie mir helfen kann, verbleibt inzwischen mit freundlichen Grüßen von Italien, von Kalabrien besonders. ich danke Ihnen vorzeitig!--Lodewijk Vadacchino 7 Gusht 2008 17:58 (CEST)

Ich habe es ein wenig korrigiert. MfG Beli

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:33 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:35 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:36 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:37 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:39 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:44 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:51 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:22 (CEST)


Faqet me ndryshime në pritjeRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 11:52 (CEST)