Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Diradul. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Diradul, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Iskenderije (diskutimet) 18 tetor 2018 16:24 (CEST)Reply[përgjigju]

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Ridrejtimet

Pershendetje. Jepi frymemarrje pak ridrejtimeve sipas tekave dhe diskutoji te faqja e diskutimeve te çdo faqeje para se te levizesh ne mase aq artikuj dhe te çorodisesh krejtesisht nje tematike. --Iskenderije (diskutimet) 18 tetor 2018 16:23 (CEST)Reply[përgjigju]

Ibn vs Ibën

Me duket pershtatje fonetike e panevojshme, Ibn eshte e perbotshme, vetekuptohet qe ka nje ë mes bashketingelloreve per ta bere te zeshem shqiptimin, por eshte e shurdhet. Po te perseris te peshosh zhvendosjet ne mase! --Iskenderije (diskutimet) 18 tetor 2018 16:46 (CEST)Reply[përgjigju]

Tugrad?

Nese je Tugrad, me thuaj. Nuk mund te editosh me dy llogari, e duhet te zgjedhesh nje. Te lutem mos leviz artikuj pa marre konsensus ne faqen e diskutimit, nese te shoh ta besh, pa lene nje shpjegim do te te bllokoj. --1l2l3k (diskutimet) 22 tetor 2018 16:49 (CEST)Reply[përgjigju]