Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Papa-Zhuli. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

http://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Hapat_e_para/Formulari_i_ngarkimit --Hipi Zhdripi 27 Dhjetor 2008 14:11 (CET)

Niko Stilos ‎Redakto

Të lutem na jepë referencat (për Niko Stilos ‎) ashtu që të dimë në është artikull seriozë.--Hipi Zhdripi 28 Dhjetor 2008 22:17 (CET)

Mos merr me kaq ngut. Nga camet nuk ka edhe aq informacion... Mendoj me kupton se cfare dua te te them. Megjithate do te gjej sa me shpejt te jete e mundur.--213.207.40.60 28 Dhjetor 2008 22:24 (CET)

Jo unë nuk e mar për ngut po të tjerët. Për këtë arsye do të ishte mirë edhe për vetë qënien e artikullit referimi. --Hipi Zhdripi 28 Dhjetor 2008 22:36 (CET)

Për mrekulli. Tan inëse ke kohë mund të përshtatësh vetat dhe kohën tregimit të artikullit. Nëse nuk ke e mbanë rrezikun që në krye të artikullit të plasohet ndonjë shenjë informuese për lexuesin. Si do që të jetë informacioni qarkullon, fundi fundit ai është me rëndësi për ty. Ne kërkojmë më shumë. Tung--Hipi Zhdripi 29 Dhjetor 2008 00:05 (CET)

Erendesishme eshte per te gjithe ne, jo vetem per mua. Aty luhet edhe per qimen e flokut por me duhet edhe pak kohe per te punuar me qartazi ne ate qoshe. Por mos u bej merak sa te kem fuqi edhe mund esi do ta bej sa me pare.--Papa-Zhuli 29 Dhjetor 2008 00:11 (CET) VO hidhi nje sy shenimit per skenderbeun pastaj shuaje shenimn me vo

V0Redakto

Ata po na per... ti thua >>>--Papa-Zhuli 28 Janar 2009 17:53 (CET)

Dhe ti po shkruan italisht ne nuk po kuptojmë. --Λeternus 28 Janar 2009 18:09 (CET)

atehere perktheje nga anglishtja dhe vure ne shqip Une vetem mundja ta kuptoja pa te mundja e beja vets se ne dheun ame vet vodo perdorin qiviritaret. Ha shqip se cfare do me thene kjo???

.-Papa-Zhuli 28 Janar 2009 18:14 (CET)

Shiko. Nuk është detyra ime ta përkthej këtë. Por ti e ke të ndaluar të postosh material në gjuhë të huaj këtu. Kaq. --Λeternus 28 Janar 2009 18:20 (CET)

Ta ka lene gje yt ate me tapi?????--Papa-Zhuli 28 Janar 2009 18:22 (CET)

Apo mos merr 200 Euro pension nga asfalia???--Papa-Zhuli 28 Janar 2009 18:23 (CET)

Me sjelljen tënde vetëm je duke e "zbukuruar" të gjithë imazhin e shënimeve të tua. Përgëzime, vetëm vazhdo. --Λeternus 28 Janar 2009 18:28 (CET)

Ik vazhdo shkruaj per kengetoret hipi dhe prit koka artikujsh--Papa-Zhuli 28 Janar 2009 18:32 (CET)

Nuk e di se sa e ke kuptuar por wikipedia NUK ËSHTË DEMOKRACI ku mund të vish dhe të postosh çfarë të duash, ose përmbaju rregullave ose, siç thonë në italisht, ciao --Cradel 30 Janar 2009 16:46 (CET)

Invite to work on the SFK09Redakto

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 12:33 (CEST)

Papa-ZhuliRedakto

Papa-Zhuli, më duhet të them se kur kërkonë që të flasin me ty shqip, duhesh ta keshë parasysh që ti vetë duhesh të flasësh shqip.

Lexo si të mos ishe ti Papa-Zhuli, këtë tekst:

JAM I MENDIMIT QE NUK DUHET TE SHUHET ASNJE SHKROINJE PA VENE NJOFTIMIN SE DUHETE TE SHUHET PERPARA

DUHET NDALUAR ME NJE MEKANIZEM BLLOKIMI SHUARJA E DISA ZERAVE MBI TRE PERNJEHERE.

SE PSH LIRIDONIT SOT I KISHTE RENE DIELLI NE KOKE DHE JA KA FUT ME TOP.

pOR CFARE DO TE BEJME NE SE EDHE NESER DO TA ZERE DIELLI. aQ ME TEPER QE BEHET FJALE QE DIELLE TE KETE TERE gUSHTIN????

Dhe mundohu të i ndihmosh këtëtij njeriu!--Kurreshtja 2 Gusht 2009 22:21 (CEST)

Shumë nxehtë ka shum diell.Po më duket se kjo verë do jet e gjatë.--Liridon 3 Gusht 2009 00:45 (CEST)
Nuk po më duket aspak qesharake, përkundrazi kjo shprehje i ngjanë provokimit të bashkëpunëtorëve. Veti që nuk i ngjetë një anëtari të projektit e lërë më një administratori të saj.--Kurreshtja 3 Gusht 2009 00:49 (CEST)
Pse ajo që po thua ti nuk është qesharake a ( SE PSH LIRIDONIT SOT I KISHTE RENE DIELLI NE KOKE DHE JA KA FUT ME TOP.

pOR CFARE DO TE BEJME NE SE EDHE NESER DO TA ZERE DIELLI. aQ ME TEPER QE BEHET FJALE QE DIELLE TE KETE TERE gUSHTIN???? )

Të lutem. Edhe un nuk mund të mos reagoj pas një deklarate të këtij lloji.--Liridon 3 Gusht 2009 00:58 (CEST)

E vërtetë se Papa-Zhuli është duke vepruar me nxitim, por edhe ti nëse nuk je duke nxituar je duke reaguar shpejt. Së pari kur bisedojnë dy i treti duhet të pyesë për inkuadrim. Të është përmendur emri? Po, por shiko se si ka ardhur deri tek ajo përmenje e emrit tëndë përndryshe vlenë shprehja popullore shurdhani ja përgetë.--Kurreshtja 3 Gusht 2009 01:03 (CEST)

NeutralitetiRedakto

Më duket se artikujt që je duke i paraqitur, administratorët nuk janë duke i kundërshtuar. Ata si duket janë duke i kundërshtuar përmbajtjet e tyre. Edhe ata e kanë të njëjtin qëllim si ti e unë, përndryshe nuk do të ishin administratorë këtu. Dallimi është që ata kanë krijuar një botëkuptim se si duhet të duket enciklopedia. Me siguri ai botëkuptim nuk është i përsosur. Për këtë edhe ndihma jote është e mirë se ardhur për ta. Për mendjen time ndihma më e mirë që mund të japësh është që të mundohesh të jeshë më komunikativë duke mos harruar se ndoshta tjetri gjindet me mijra kilometra largë teje, largë qëllimit tëndë, largë tensionit të gjakut tëndë. Janë shumë të qetë dhe në dijeni se ku qojnë ato përmbajtje që ti e shumë tjerë i plasojnë. Nuk e prishin ata projektin për 1 apo 100-200 artikuj, të cilët me keqardhje i shuajnë. Ngritu lartë si shqiponjë dhe shikoje punën nga lartë dhe me siguri do të afrohesh me botëkuptimet e tyre. Ke kujdesë, neutralitetin jo vetëm për persona por edhe për lëmi. Paraqiti apo përmblidhi në artikuj të dhëna klot (të pastërta nga ndjenjat} dhe asnjëri nuk guxon ta shuaj atë zë.--Kurreshtja 2 Gusht 2009 23:48 (CEST)

Mendo global, vepro lokal.--Kurreshtja 3 Gusht 2009 00:04 (CEST)

Po më detyronRedakto

Po më detyron veq për ty, këtu me punu. Të lutem lexo:

Matrice hekurudhore Motortreni, lokovagoni apo Triebwagenzug quhen ato mjete hekurudhore apo një grup vagonash të hekurudhave (që) janë automjete të pajisura me vetshtyrje, jo ndryshe nga lokomotiva kryesisht për transportin e makinerive te lidhura, por edhe pasagjerët ose ngarkesave rekord. Me të thënë të drejten katër herë e kamë lexu, asgjë s'kam kuptu. Mjegull, mjegull e vërtet. Shka osht mër ky sanë? Provo mi kthy antenen ka Shqipnia! --Kurreshtja 21 Gusht 2009 01:34 (CEST) Dont worry eshte vagon qe ecen si lokomotive. as ne kosova nuk ka e as ne shqipri prandaj te duket aq e veshtire.hajt tung se do kesh ca jave pushim nga une.gejrmance i thone triebwagen, kurse ata të shkipnis i thon matrice hekurudhore. Mos ki gajret e he burre se vetem une po hap zana(skeda si po i thoni ne ket wikipedia) te rinj te tjerte sa grricen me zanat e vjeter--Papa-Zhuli 22 Gusht 2009 23:06 (CEST)

Shiko si e vendosa këtë foto sipër në artikull, kështu vepro edhe ti me fotot e tua. (Xixa)

Artikuj ne gjuhe te huaj = VandalizëmRedakto

Pershendetje Papa-Zhuli Po ju paralajmeroj qe mos krijojsh ne gjuhen e huaj si (Moshe Dayan) te cilin e grisa dje per asyen e njejte dmth "artikull ne gjuhe te huaj", tani un do te fshij pjeset ne gjuhen angleze dhe ti nese mundesh perkethej dhe shtoj ato ne shqip. Sipas rregullores dhe Wikipedia:Vini_Re!#Përdorimi i gjuhëve të huaja nuk është i lejuar nese vazhdon keshtu mund te bllokohesh per nje kohe.--Liridon 7 Gusht 2010 10:24 (CEST)

Artikuj te shkruar mire, artikuj shkruar keqRedakto

Si nuk duhet shkruar nje artikull :Jupiteri. Si duhet shkruar nje artikull :Shkenca Islame Ndryshime: Perdorimi i paragrafeve, mosperseritja 500 milion here e te njejtes gje, mosperdorimi i SHKRONJAVE TE MEDHA TE SHTYPIT apo shkronjave te trasha, perdorimi i figurave, moslenia e firmes ne artikullin qe shkruan, mos fillo fjaline me nje numer. Artikulli mbi shkencen islame nuk perfaqon shqiptaret, nuk perfaqson asgje ne fakt, thjesht eshte nje artikull, qe eshte shkruar shume shume mire.

Ka nje ndryshim mes shkrimit te nje Enciklopedie dhe nje Reviste.PersonPaOpinion 9 tetor 2011 17:19 (CEST) faleminderit qe mi kujtoni keto ndryshime!!! por do te ishte mire qe para se une te filloj te ngre nje opinion te hiqet ai artikull nga ballina e wikipedias shqip se mendoj se nuk i perket aty!!!! Ne nje kohe kur vendet islame nuk njohin Kosoven si gru. ne nje kohe kur grupet islamike vene fene perpara kombit UNE NUK SHOH ASNJE ARESYE PER KOMPROMIS!--Papa-Zhuli 9 tetor 2011 18:03 (CEST)

Rrethimi i PelionitRedakto

Përshëndetjeje,

Artikulli juaj Rrethimi i Pelionit, pjesa me e madhe është përkthim automatik, me tregoni nëse keni plan ta përmirësoni, përndryshe do duhet ta fshij.--Liridon (diskutimet) 14 prill 2017 22:29 (CEST)

Me ate do te merrem i dashurLiridon!!!--Papa-Zhuli (diskutimet) 18 prill 2017 09:12 (CEST). Ma fut pak fotografine te taela se nuk me paska dale!!!
Skenda eshte e ngarkuar lokalisht vetem ne wikin anglishte keshtu qe smund ta perdoresh ne sqwiki.--Liridon (diskutimet) 18 prill 2017 10:47 (CEST)


po kjo me poshte???Liridon https://ka.wikipedia.org/wiki/%E1%83%9E%E1%83%94%E1%83%9A%E1%83%98%E1%83%A3%E1%83%9B%E1%83%98%E1%83%A1_%E1%83%91%E1%83%A0%E1%83%AB%E1%83%9D%E1%83%9A%E1%83%90#/media/File:Pelium_map_en.PNG

Edhe ajo njejt. Nuk ka problem, lere pa foto.--Liridon (diskutimet) 18 prill 2017 12:54 (CEST)

Statusi i redaktoritRedakto

Ti ke 10 vjet editor dhe une pres shume nga editore te vjeter. Pikerisht per kete aresye urrej te shoh perkthime automatike nga ti, pasi nuk i nget me njeri dhe s'lexohen dot. Do te ta rijap statusin e redaktorit sapo te me tregosh qe e ke rregulluar si artikullin Diktatura ushtarake greke 1967–1974, ashtu dhe Ksyston, apo Lumi i Shushicës. Te falenderoj paraprakisht. --1l2l3k (diskutimet) 19 korrik 2018 19:32 (CEST)

NUk ta ka kerkuar njeri ate status!!—Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Papa-Zhuli (diskutimiredaktime) date.
Ne fakt nuk ta dhashe une, jepet automatikisht per editore te vjeter. Une ta hoqa. --1l2l3k (diskutimet) 19 korrik 2018 20:22 (CEST)