Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Phoenix~sqwiki. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Phoenix~sqwiki, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

Në faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë!  Euriditi  23 maj 2013 17:18 (CEST)

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Permiresimet ne kodet e stampaveRedakto

Pershendetje,
te uroj kontribut te mbare ne wikipedia
shoh se permireson artikuj, ajo qe desha te them eshte se brendesine e stampes nuk duhet te e permiresosh ne artikull sepse stampa nuk funksionon. shembull fjalen banor e be ndryshuar ne banorë gje qe e ke mire, por puna eshte se ajo eshte pjese e stampes dhe nuk ndikon ne permbajtjen e artikullit. Do te ishte shume mire qe te ishte me ë, por ja qe e kemi leshuar kur e kemi ber stampen. Nese dojm kete te e permiresojme duhet ndryshuar mbi 1000 artikuj sepse mbi 1000 artikuj te fshatrave te shqiperise e kan ate stamp.
Pra, stampat mos i permireso, flm per mirekuptim. (Puntori 8 Mars 2008 13:43 (UTC))
E di korigjimet duhet bere, por stampa eshte "mjet" dhe nuk paraqitet si rezultat, perndryshe po te ishte rezultat qe paraqitete per lexuesit atehere po te ishin edhe 100000 artikuj do te duhej ndryshuar. Flm per mirkuptim dhe shpresoj se ne te ardhmen do te bashkepunojme qe shqiptareve tu ofrojme lehtesi me informacione te vyeshme e te sakta. (Puntori 8 Mars 2008 22:05 (UTC))

Teknika e programit operuesRedakto

E kuptojë plotësisht vullnetit tënd. Problemi është tek korrigjimi i "nyjes" e cila mund të jetë e shumëfisht. Kjo shkakton kaos të vërtet dhe unë besojë që një kaos nuk korrigjohet me një kaos të ri edhe nëse në sipërfaqe "kaosi i ri" nuk duket. Puntori ka plotësisht të drejt kur ndërhynë rrept për këtë qështje, sepse barra po i bijen ati më së shumti. Natë e ditë është duke punu për mirëmbajtjen e këtyre lidhjeve. --Hipi Zhdripi 9 Mars 2008 00:27 (UTC)

Upss!! Nëse të duhet ndihmë, më lajmëro, mos nguro. Deri atëherë të lutem dalloje tekstin e dukshem për lexuesin dhe tekstin bazë (burimorë). Tung, tung--Hipi Zhdripi 9 Mars 2008 00:32 (UTC)

Llogaria juaj do të riemërohetRedakto

20 mars 2015 09:39 (CET)

RenamedRedakto

19 prill 2015 13:46 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:22 (CEST)