Hape menynë kryesore
Informacione mbi serialin
Rebelët
{{{PS}}}
Titulli shqip: Rebelët
Titulli origjinal: Rebelde Way
Shteti i prodhimit: Flag of Argentina.svg Argjentina
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2002-2003
Kohëzgjatja e një episode: rreth 45 minuta
Episode: 316 (139 S1+177 S2)
Gjuha origjinale: Spanjisht
Intro: Rebelët – Para cosas buenas
Studio / Prodhuesi(t): Azul TV
Krijuesi(t): Cris Morena
Martin Mariani
Zhanri: Serial
Transmetimi i parë në TV: 20 maj 2003
Interpretojnë

Grupi Erreway

Rebelët (origj. Rebelde) është një telenovelë argjentinase, prodhuar nga Azul TV me regjisor Cris Morena dhe Martin Mariani. Për herë të parë u transmetua nga Televisa dhe Univision20042006. Në televizionet shqip kjo telenovele eshte transmetuar ne kanalin kosovar KTV dhe ate shqiptar Zjarr TV.

RoletRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto