Tre njerëz me guna
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Tre njerëz me guna
Viti i prodhimit 1985
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 56:25
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Saimir Kumbaro
Skenari Leka Bungo
Muzika e filmit Maksim Shehu
Kameramani Bashkim Asllani
Drejtori artistik Bujar Barçi
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Robert Ndrenika
Fitim Makashi
Artan Sejko
Nertila Koka
Aktorët tjerë
Artur Gorishti
Llazi Serbo
Harilla Vjero
Piro Andoni

Filmi "Tre njerëz me guna" prodhim i vitit 1985. Regjia: Saimir Kumbaro, Skenari: Leka Bungo, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Maksim Shehu.

Përmbajtja e filmit Redakto

Tre partizanë të veshur trashë me guna për t’u mbrojtur nga dimri i ashpër nisen për të kryer detyrën. Në rrugë e sipër diktohen nga gjermanët që u vihen në ndjkeje. Bariu Xhemo për t’i shpëtuar përdor një dredhi të guximshme duke vënë në rrezik veten dhe familjen e tij.

Aktorët në role Redakto